Styrelsen 2017

Fr.v. Guy Persson, Rita Holmgren, Sandra Eriksson, Björn Pettersson, Suzanne Wernersson, Arne Sörlöv, Jaina Karlsson, Curt Carlsson, Vanja Stjernberg, Ami Kjellander. Frånvarande: Tommy Andersson. 

Ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Suzanne Wernersson
V Kyrkvägen 10
373 36 Fridlevstad
0736- 69 56 09
sannanskonto65@gmail.com

Vice ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Sandra Eriksson
Vierydsvägen 193
372 91 Ronneby
sandra.ronneby@gmail.com

Kassör, medlemsansvarig, Skeppsgosseregistret
Guy Persson
Lövbergsgatan 28 B
593 37 Västervik
0709-42 49 44
guy_persson@hotmail.com
medlem@blekingesf.se

Sekreterare, släktforskarvärd, Båtsmansregistret
Arne Sörlöv
Norra Alnaryd
370 33 TVING
arne@sorlov.com

Ledamot
Tommy Andersson
Rosengatan 7 K
372 30 Ronneby
tommy@roaby.se

Ledamot, Båtsmansregistret, släktforskarvärd
Vanja Stjernberg
Ronnebyvägen 1 B
372 60 Bräkne-Hoby
vanja.stjernberg@gmail.com

Ledamot, vice sekreterare
Rita Holmgren
Såningsvägen 45
374 53 Asarum
ritaholmgren43@gmail.com

Ledamot, släktforskarvärd
Ann-Margret ”Ami” Kjellander
Gamla Riksvägen 26
371 60 Lyckeby
amikjellander@gmail.com

Ledamot, släktforskarvärd
Björn Pettersson
Gamla Skeppsbrogatan 1
371 33 Karlskrona
bjorn49235@gmail.com

Suppleant, Attestregistret
Jaina Karlsson
Gamla Riksvägen 4
372 91 Ronneby
jaina.karlsson@bahnhof.se

Suppleant
Curt Carlsson
Matvikshamnsvägen 145-22
374 94 Trensum
curt.carlsson@bwm.se


Adjungerade ledamöter

Båtsmansregistrerare
Erland Eliasson
erlandeliasson@hotmail.com

Vigselregistret
Annika Gylling
annika.gylling@gmail.com

Migrationsregistret, hemsidan, redaktör, släktforskarvärd
Katarina Möller
Alamedan 7
371 31 Karlskrona
0455-821 47, 0733-22 77 67
katarina.moller@gmail.com


Släktforskarvärdar

Sten Ekenberg
stenekenberg@gmail.com

Björn Thorman
bjornm.thorman@gmail.com

Maj-Britt Johansson
majbrittjohansson@bredband2.com

Christer Lundström
jcldis@comhem.se