Styrelsen 2018

Fr.v. Christer Lundström, Vanja Stjernberg, Arne Sörlöv, Suzanne Wernersson, Curt Carlsson, Kenneth Eideberg, Ami Kjellander, Rita Holmgren. Saknas på fotot gör: Sandra Eriksson, Jaina Karlsson, Yvonne Faijén.

Ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Suzanne Wernersson
V Kyrkvägen 10
373 36 Fridlevstad
0736- 69 56 09
sannanskonto65@gmail.com

Ledamot, släktforskarvärd
Sandra Eriksson
Vierydsvägen 193
372 91 Ronneby
sandra.ronneby@gmail.com

Kassör, medlemsregisteransvarig, släktforskarvärd, Skeppsgosseregistret
Christer Lundström
Arkitektgatan 4 D
371 38 Karlskrona
0706-41 44 01
jcldis@comhem.se
medlem@blekingesf.se

Sekreterare, släktforskarvärd, Båtsmansregistret
Arne Sörlöv
Norra Alnaryd 216
373 40 TVING
arne@sorlov.com

Ledamot, Båtsmansregistret, släktforskarvärd
Vanja Stjernberg
Ronnebyvägen 1 B
372 60 Bräkne-Hoby
vanja.stjernberg@gmail.com

Ledamot, vice sekreterare, släktforskarvärd
Rita Holmgren
Såningsvägen 45
374 53 Asarum
ritaholmgren43@gmail.com

Ledamot, släktforskarvärd
Ann-Margret ”Ami” Kjellander
Stora Rom 177
373 35 Jämjö
amikjellander@gmail.com

Ledamot
Curt Carlsson
Matvikshamnsvägen 145-22
374 94 Trensum
curt.carlsson@bwm.se

Ledamot, släktforskarvärd
Jaina Karlsson
Gamla Riksvägen 4
372 91 Ronneby
jaina.karlsson@bahnhof.se

Suppleant
Kenneth Eideberg
Göholmsvägen 4
372 94 Listerby
k.eideberg@gmail.com

Suppleant
Yvonne Faijén
Sjöarpsvägen 6
372 62 Bräkne-Hoby
pumba.kim@hotmail.se


Adjungerade ledamöter

Attestregistret
Tommy Andersson
tommy@roaby.se

Båtsmansregistrerare
Erland Eliasson
erlandeliasson@hotmail.com

Migrationsregistret, hemsidan, redaktör, släktforskarvärd
Katarina Möller
katarina.moller@gmail.com

Vigselregistret
Staffan Knös
1338-sek@telia.com


Släktforskarvärdar

Sten Ekenberg
stenekenberg@gmail.com

Björn Pettersson
bjorn49235@gmail.com

Björn Thorman
bjornm.thorman@gmail.com

Maj-Britt Johansson
majbrittjohansson@bredband2.com