Fr.v. Arne Sörlöv, Rita Holmgren, Suzanne Wernersson, Sven-Rune Gredehall, Vanja Stjernberg, Boel Esbjörnsson, Sandra Eriksson, Guy Persson, Tommy Andersson. Frånvarande: Ann-Margret Kjellander, Björn Pettersson. Foto: Kjell Holmgren.


Ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Suzanne Wernersson
V Kyrkvägen 10
373 36 Fridlevstad
0736- 69 56 09
sannanskonto65@gmail.com

Vice ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Sandra Eriksson
Vierydsvägen 193
372 91 Ronneby
sandra.ronneby@gmail.com

Kassör, medlemsansvarig, bokhandelsansvarig, Skeppsgosseregistret
Guy Persson
N Fogdelyckegatan 27 F, lgh 1201
374 38 Karlshamn
0709-42 49 44 
guy_persson@hotmail.com
medlem@blekingesf.se

Sekreterare, släktforskarvärd, Båtsmansregistret
Arne Sörlöv
Alnaryd
370 33 TVING
arne@sorlov.com

Ledamot
Sven-Rune Gredehall
Vitaskärsvägen 2
372 91 Ronneby
0705-40 51 59
sven-rune@hotmail.com


Ledamot, Båtsmansregistret, släktforskarvärd
Vanja Stjernberg
Ronnebyvägen 1 B
372 60 Bräkne-Hoby
0457-803 22, 0733-44 95 59
vanja.stjernberg@gmail.com


Ledamot, vice sekreterare
Rita Holmgren
Såningsvägen 45
374 53 Asarum
0454-32 06 11, 0762-41 82 90
ritaholmgren43@gmail.com


Ledamot, släktforskarvärd
Ann-Margret "Ami" Kjellander
Gamla Riksvägen 26
371 60 Lyckeby
amikjellander@gmail.com


Ledamot, släktforskarvärd, Migrationsregistret
Björn Pettersson
Gamla Skeppsbrogatan 1
371 33 Karlskrona
0734-34 05 42
bjorn49235@gmail.com

 

Suppleant, Attestregistret
Tommy Andersson
Rosengatan 7 K
372 30 Ronneby
tommy@roaby.se


Suppleant
Boel Esbjörnsson
Långasjöryd, Långasjöv. 66
370 11 Backaryd
boel.esbjornsson@svenskakyrkan.se


Adjungerade ledamöter

Båtsmansregistrerare
Erland Eliasson

 
Migrationsregistret, hemsidan, redaktör, 
släktforskarvärd
Katarina Möller
0455-821 47, 0733-22 77 67


Släktforskarvärd 
Sten Ekenberg 

 
Släktforskarvärd
Björn Thorman
 

Stenhuggarregistret, Vigselregistret
Annika Gylling 
 

Årsmötesprotokoll

Här finner du protokollet från årsmötet med Blekinge Släktforskarförening den 28 februari 2015