Fr.v. Arne Sörlöv, Rita Holmgren, Suzanne Wernersson, Sven-Rune Gredehall, Vanja Stjernberg, Boel Esbjörnsson, Sandra Eriksson, Guy Persson, Tommy Andersson. Frånvarande: Ann-Margret Kjellander, Björn Pettersson. Foto: Kjell Holmgren.


Ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Suzanne Wernersson
V Kyrkvägen 10
373 36 Fridlevstad (nytt postnr fr.o.m. 7/3 -16)
sannanskonto65@gmail.com

Vice ordförande, pressansvarig, släktforskarvärd
Sandra Eriksson
Vierydsvägen 193
372 91 Ronneby
sandra.ronneby@gmail.com

Kassör, medlemsansvarig, bokhandelsansvarig, Skeppsgosseregistret
Guy Persson
N Fogdelyckegatan 27 F, lgh 1201
374 38 Karlshamn 
guy_persson@hotmail.com
medlem@blekingesf.se

Sekreterare, släktforskarvärd
Arne Sörlöv
Alnaryd
370 33 TVING
arne@sorlov.com

Ledamot
Sven-Rune Gredehall
Vitaskärsvägen 2
372 91 Ronneby
sven-rune@hotmail.com


Ledamot, Båtsmansregistret, släktforskarvärd
Vanja Stjernberg
Ronnebyvägen 1 B
372 60 Bräkne-Hoby
vanja.stjernberg@gmail.com


Ledamot, vice sekreterare
Rita Holmgren
Såningsvägen 45
374 53 Asarum
ritaholmgren43@gmail.com


Ledamot, släktforskarvärd
Ann-Margret "Ami" Kjellander
Gamla Riksvägen 26
371 60 Lyckeby
amikjellander@gmail.com


Ledamot, släktforskarvärd
Björn Pettersson
Gamla Skeppsbrogatan 1
371 33 Karlskrona
bjorn49235@gmail.com

 

Suppleant
Tommy Andersson
Rosengatan 7 K
372 30 Ronneby
tommy@roaby.se


Suppleant
Boel Esbjörnsson
Långasjöryd, Långasjöv. 66
370 11 Backaryd


Adjungerade ledamöter

Båtsmansregistrerare
Erland Eliasson

 
Migrationsregistret, hemsidan, redaktör, 
släktforskarvärd
Katarina Möller


Släktforskarvärd 
Sten Ekenberg 

 
Släktforskarvärd
Björn Thorman
 

Stenhuggarregistret, Vigselregistret
Annika Gylling 
 

Årsmötesprotokoll

Här finner du protokollet från årsmötet med Blekinge Släktforskarförening den 28 februari 2015